Romanian English Italian

Unitate pentru racire - incalzire model WINUS C2–W3R 2T

PDF
Descriere

Refrigeratorul cu soluție glicolată este destinat pentru a controla cantități de must in timpul fermentatiei de până la 9.800 Lt. Este compus din refrigerator cu antigel, pompă de recirculare, rezervor de acumulare și  accesorii hidraulice. Control se face în mod automat.

Caracteristici tehnice:

  • Agent frigorific: R-404A;
  • Putere: 230V/1Ph/50Hz + PE;
  • Capacitate de răcire: 3,5 kW (temperatura de intrare = 12 °C);
  • Capacitate de răcire: 1,5 kW (temperatura de intrare = - 6 °C);
  • Amestec refrigerare: 55% apă + 45% propilen glicol;
  • Structură construită în întregime din oțel inoxidabil AISI 304;
  • Rezervor de stocare a solutiei din oțel inoxidabil, izolat exterior, montat în interiorul instalației;
  • Panou de control cu 2 termostate pentru gestiunea temperaturii a 2 utilizatori;
  • 2 sonde de temperatură instalate pe refrigerator;
  • Principalele componente ale instalației sunt montate în interiorul instalației (vas de expansiune, supapă aer, supapă siguranță, etc.);
  • Termostat pentru controlul temperaturii lichidului de răcire;
  • Rezistența electrică internă de încălzire, 2 kW;
  • Controlul nivelului apei in accumulator;
  • Greutate: 90 Kg.

Panou frontal cu:

  • Afișaj cu posibilitatea setării temperaturilor (temperatura soluției refrigeratorului și temperatura soluției din vasul de răcire);
  • Alarme luminoase pentru siguranță;
  • Întrerupător pentru compresor.

Certificare PED (CE 0426)

Confidentialitatea ta este importanta pentru noi.Vrem să fim transparenti si sa iti oferim posibilitatea sa accepti cookie-urile în functie de preferintele tale.Site-ul nostru foloseste cookie-uri, atat proprii cat si de la terti, pentru a furniza vizitatorilor o experienta mult mai buna de navigare si servicii adaptate nevoilor si interesului fiecaruia.